Hastanın kendi yağının başka vücut kısmından alınarak yüz cildinin altına verilmesidir. Son yıllarda çok uygulanır hale gelmiş bir uygulamadır...

Yağ enjeksiyonu bir yüze dolgu yapma yöntemidir. Bu yöntem estetik cerrahlar tarafından vücudun her bölgesine ihtiyacı kadar uygulanabilir.

DOLGUDAN FARKI NEDİR

Kırışıklıkları düzeltme, Dudak kalınlaştırma, amacıyla hazır satılan dolgu malzemelarini sık kullanmaktayız.

Hastanın kendi yağının dolgu olarak kullanılmasında ise vücut kişiden kişiye değişsede en fazla verilen yağın %20 ile % 50 sini emer.

Dolgudan farkı ise kişinin kendi vücudundan olan bir madde hastaya verildiği için belli bir miktar yağ uygulanan cilt altında kalır.

Yüze Yağ Dolgusu

İŞLEM NASIL YAPILIR

Genellikle narkoz veya lokal anestezi ile yapılır çünkü yağ alımı ve yüze verilmesi işlemi ağrılı olmaktadır.

Kişinin fazla kiloları varsa, alınacak yağ bu bölgelerden seçilir ve emilir ki hasta bu durumda çifte kazanç sağlamış olur. Hem yüzü gençleşir hem de fazla kilolarından kurtulur.

Liposuction denen yağ emme yöntemi ile hastamızdan iz bırakmadan yağ alırız ve bu yağlar yıkanıp kandan arındırıldıktan sonra özel yöntemler ile işlenir ve pür yağ kısmı alınarak özel enjektörler içine doldurulur.

İstenilen miktarda hastaya verilecek olan yağ hazırlandıktan sonra, kişinin kırışıklık altlarına, yanak bölgelerine, ve diğer yüz bölgelerine bu yağlar enjekte edilir ve sonuçta kişinin kırışıklıklarında azalma ve cildinde gerilme ve verilen yağ dokusundan dolayı cilt altıda yağlanmaya bağlı olarak daha parlak bir cilt görünümüne kavuşulur. Cilt daha yumuşak ve pürüssüz olur.

Önemli nokta sadece sadece sizin kendi yağınız size verilebilir ki çok zayıf (cılız) bir vücudunuz var ise, sizden yeterince yağ alınamayacağı için bu işlem size uyulanamayabilir.

Lütfen Detayla Bilgi İçin Ücretsiz Randevu Alınız. (Bu bilgi tanı ve teshis içermez bilgilendirme amaçlıdır)