PENİS UZATMA

Penis uzatma ameliyatları özellikle ereksiyon boyu 10 cm. nin altında olan kişilere önerilmektedir. Penis boyunu uzatmak için çok fazla bir seçenek bulunmamaktadır. Dünyada en yaygın olarak kullanılan teknik, penisi leğen kemiğine bağlayan asıcı bağın (ligamentum suspenserium penis) kısmi olarak kesilmesi şeklindedir. Bu bağın kesilmesi ile penis boyu ortalama 2 cm kadar uzatılabilmektedir. Ayrıca özellikle kilolu hastalarda penis üzerindeki yağlı bölgeye yapılacak olan liposakşın işlemi de penis boyunda uzamaya ek bir katkı sağlayacaktır. Bazı çok kilolu çocuklarda veya erişkinlerde saklı penis denen (hidden penis) durum da söz konusu olabilmektedir. Bu hastalarda yapılacak işlemlerin içine mutlaka liposakşın da kombine edilmelidir. Saklı penis olgularının tedavisi daha detaylı değerlendirme ve teknik gerektirir.  Penis boyunun penisin alt bölümünden yapılacak işlemler ile 3-4 cm uzatılması da mümkündür. 

Hastaların ihtiyaçları çok farklılık gösterebilmektedir. Bu nedenle çok iyi bir muayene şarttır. Bu muayene sırasında hastaların diğer ürolojik rahatsızlıkları olup olmadığı (ereksiyon sorunları, psikolojik sorunlar, erken boşalma gibi) çok iyi belirlenmelidir. Bu ameliyatlardaki en önemli noktalardan biri ise hastaların beklentilerinin çok iyi anlaşılmasıdır. Medyada yer alan ve bilimsel olmayan pekçok haberlerde 5-10 cm uzatılabileceğini okuyan bir hastanın bu beklentilerinin gerçekçi olmadığı hastaya söylenmelidir. Özellikle reklamları fazlaca yapılan cihazlar ve tabletlerin bahsedilen etkilerinin gerçeği yansıtmadığı hatta vücutlarının bundan zarar görebileceği konuları da hasta ile mutlaka konuşulmalıdır. Penis uzatma ameliyatlarının en güzel sonuçları ereksiyon halinde iken ortaya çıkmaktadır. Bu ameliyatın bu konu ile ilgilenen deneyimli bir cerrah tarafından yapılması oluşabilecek komplikasyonları önleyecektir.

Penis uzatma ameliyatına karar veren bir hastada bu işlem lokal anestezi ile yapılabileceği gibi tercihen sedasyon anestezisi ile de yapılabilir. Penis kökünde doktorunuzun size tarif edeceği küçük bir iz kalacaktır. Genellikle ciltte uzatma da yapılmaktadır. Steriliteye dikkat edilerek yapılacak bir işlemden sonra hastaların 3-7 gün istirahat etmeleri önerilir. Erken dönemde istirahat etmeyen hastalarda ameliyat bölgesinde oluşacak şişlikler iyileşmeyi güçleştirecektir. Doktorunuz yapılan işleme bağlı olarak size masaj önerebilir.  Cinsel ilişkiye ne zaman başlanabileceği konusunda doktorunuzun size önerileri önemlidir. 

 

PENİS KALINLAŞTIRMA

Penis kalınlaştırma işlemi dünyada en çok yapılan ameliyatların başında gelmektedir. Hastanın muayenesi sonrasında uygun görülen kişilere genellikle lokal anestezi ile uygulanabilen bir işlemdir. Bu amaçla en sık yağ dokusu kullanılmaktadır. Büyütme amacıyla penise yabancı dolgu maddeleri enjeksiyonlarını da içeren pek çok uygulamalar vardır. Bunlarla karşılaştırıldığında yağın kendi dokunuz olması sebebiyle allerjik reaksiyonlar olmayacağı, bir kısmının kalıcı olması, kısa işlem süresi, ayaktan tedavi seçeneği sunması ve gerektiğinde tekrarlanabilmesi gibi pekçok avantajları vardır. En önemli dezavantajlarından bazıları ise asimetrik erime, küçük toplanma alanları oluşturması gibi sayılabilir.

Penis yağ enjeksiyonları mutlaka deneyimli bir cerrah tarfından yapılmalı, işlem sırasında damar ve sinir yapılarına dikkat edilmelidir.  İyi bir planlama ile uygun şekilde hazırlanmış olan yağ titizlikle ve simetrik olarak penise uygulanmalıdır. Yanlış uygulama yapılmadığı sürece penise verilen yağ testislere veya skrotuma kaymaz.  Penise yağ dolgusu sonrası 6 ay içinde %60-70 lere varan oranlarda erime olabilmektedir. Ancak diğer bölüm ise kalıcı olacaktır. Hyaluronik asit gibi dolgu madde enjeksiyonlarının kalıcılığı ise 6-12 aydır. İhtiyaç halinde 6 aydan sonra tekrar yağ dolgusu ile takviye kalınlaştırma yapılabilmektedir. Penis çevresinde % 20 lere varan oranlarda çevresel artış beklenebilir, ancak sonuçlar kişilere göre değişiklik gösterebilir.  

Penis kalınlaştırma işlemi tek başına yapılabildiği gibi sıklıkla penis uzatma işlemi ile birlikte de yapılabilmektedir. Sigara içiminin ilk haftalarda yağ erime miktarını artırabileceği akılda tutulmalıdır. Sigaranın işlemden bir hafta önce bırakılması ve sonrasında 3 hafta süreyle içilmemesi önerilir. Penis kalınlaştırma sonrasında 3-4 hafta süreyle cinsel ilişki yasaklanmalıdır. Aksi halde yağ dokularının penis köküne doğru birikerek bombeli asimetrik alanlar oluşturabileceği akılda tutulmalıdır. 

Penis uzatma veya kalınlaştırma ameliyatlarının libidoyu artırıcı ya da azaltıcı etkisi yoktur. Penis büyütme ameliyatlarının ereksiyon üzerinde de olumlu veya olumsuz etkileri yoktur. 

Penis uzatma ve kalınlaştırma ameliyataları kısırlık yapmaz. Hatta ereksiyon boyu 10 cm. nin altında olan kişilerde penis uzatma işleminin kısırlık üzerinde olumlu etki oluşturabileceği düşünülmektedir. 

Penis ameliyatlarının erken boşalma üzerine olumlu veya olumsuz etkisi yoktur. Bu tip sorun yaşayan kişilerin detaylı bir inceleme yaptırmaları gerekir. 

Ameliyatlardan sonra peniste his kaybı genellikle yaşanmaz. Erken dönemde ödeme bağlı oluşan hissizlik kısa bir süre içinde genellikle düzelebilmektedir.

Ereksiyonda penisin dik durması için penis bağının bir kısmı sağlam bırakılmaktadır. Ereksiyonda penis karına yapışmak yerine biraz daha karşıya bakabilecektir. 

Penis kalınlaştırma ameliyatlarından sonra penis biraz daha kısalmış gibi algılanabilir. Enine kalınlaşma nedeniyle gerçekte boyunda kısalma olmadığı halde hafif kısalmış gibi bir yanılsama olabilir. Örneğin 10 cm uzunluğunda ince ve kalın iki kaleme baktığınızda aslında aynı boyda olmalarına rağmen kalın olan daha kısaymış gibi algılanabilir. 


Penis Büyütme Ameliyatları Hakkında Detaylı Bilgi Alın : 

https://penisbuyutmeankara.com/penis-uzatma-ve-kalinlastirma-ameliyati/