Saç Ekimi

Vücudun belli bölgelerinde kelliğe dirençli olan saç köklerinin alınarak kellik olan bölgelere aktarılması işlemine saç ekimi denilmektedir. Saç dökülmesi hormonal veya çevresel sebeplerle erkeklerde daha sık olmakla birlikte kadınlarda da olabilmektedir.

Saç naklinde en sık olarak bu hormonlara dirençli olması nedeniyle kafanın arka bölümü kılları tercih edilmekle birlikte göğüs, kol bacak vs. bölgelerden de nakil yapılabilmektedir. Kafanın arka bölgesinden alınan kılların hafızası dökülmeye karşı dirençlidir. Başlangıçta kafanın arkasından bir kesi ile alınan dokudan ayrılan kıl köklerinin nakli şeklinde yapılan işlem, iz bırakması sebebiyle günümüzde yerini tamamen iz bırakmayan tek tek kılların alınması yöntemine (FUE: follicular unit transplantation) bırakmıştır. Gelişen teknoloji ile birlikte artık Fue saç ekimi yöntemi zirve teknolojilerden biridir. Fue yöntemiyle saç ekimi, kılların kökünü alımının anlamına gelmektedir. Bu teknik ile kılları toplu halde değil, tek tek alındığının da altını çizmek gerekir. 2003 yıllarında piyasaya sürülen bu teknik yaklaşık 14 yıldır halen yaygınlaşmaktadır. 

Saç ekimi

Aynı zamanda FUE saç ekimi en az hasar yapan saç ekimi yöntemidir. Diğer eski yöntemlere göre çok daha az doku hasarı vermektedir. FUE tekniği herhangi bir saç ekim ameliyatı değildir. Herhangi bir kanama, yaralama, yara izi ve herhangi bir ağrı riski taşımamaktadır.

FUE yöntemiyle saç ekimi işleminde alınan greft standart ve tek tip olduğundan saçın ekilecek olduğu alana cildi kesmeden, kıla istenilen açı ile ekim işlemi yapılabilmektedir. Fue saç ekim yöntemiyle en doğal saç görünüşüne sahip olabiliyorsunuz. 

Fue yöntemiyle saç ekimi avantajları

 • Saçlarınız blok halinde değil, tek tek alınarak ekilmektedir.
 • Fue yöntemiyle saç ekimi işleminde herhangi bir bıçak veya kesici alet kullanılmaz.
 • Herhangi bir kesik veya yara izi olmamaktadır.
  • İstenilen tarafa yön verme
  • Daha sık ekim imkanı
  • Daha doğal bir görünüm
  • Bayanlar için rahatlıkla uygulanabilecek saç ekimi tedavisidir.
  • Saç ekimi işlemi hızlı sonuçlar göstermektedir.
  • Diğer saç ekimi tedavilerine göre daha kısa zamanda tamamlanır.
  • Tek seans içinde 4000 ile 7000 arası saç kökü alınıp ekilebilir.
  • Diğer yöntemlere göre saç ekimi konusunda daha önemli bir yere sahiptir.

Saç ekimi nasıl yapılır?

Saç ekimi tam teşekküllü hastanede steril şartlarda deneyimli bir plastik cerrahi uzmanının kontrolünde yapılmalıdır. Saç ekimi yapılacak sahada ön saç çizgisi hastanın kafa yapısı ve istekleri de göz önüne alınarak belirlenir. Bölgedeki mevcut saç kıllarının yönüne dikkat edilerek saç köklerine zarar vermeyecek şekilde küçük kanallar açılır. Kafatasının özellikle arka tarafından dikkatlice alınmış olan kıl follikülleri mikrocerrahi aletleri kullanılarak dikkatli bir şekilde bu kanallara yerleştirilir.

Saç ekim işlemi ne kadar sürer?

Ekim yapılacak alanın genişliğine göre ve ekilecek saç kılı veya greft sayısına göre değişmekle birlikte 1-10 saat arasında sürebilir.

Kimler saç ektirebilir?

Öncelikle kellik sınıflandırmasına göre saç kılı alınacak bölgede yeterli saç olmalıdır. Yani adayın bu işlem için uygunluğuna muayene ile karar verilmelidir. Merkezimizde ilk muayene ücretsiz yapılmaktadır.

Hastanın kalp, böbrek gibi kronik hastalıkları olmamalıdır. Kan pıhtılaşma bozuklukları (hemofili gibi pıhtılaşma faktör eksiklikleri gibi) varlığında ekim yapılamaz. Saç alınacak bölgede veya ekim yapılacak alanda önemli cilt hastalığı olmamalıdır.

Ankara saç ekimi hizmeti;

Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRK Ankara ilinde saç ekimi konusunda uzman bir ekip ile birlikte hizmet veren Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRK fue yöntemiyle saç ekiminde üst düzey bilgiye sahiptir. Sağladığı profesyonel saç ekimi referansları ile Ankara seç ekimi denildiğinde akıllara gelmesi işi ne kadar doğru yaptığının göstergesidir. Saç ekimi

Bu konuda hizmet veren birçok saç ekimleri merkezleri, bu yöntem ile doğru bilgilere sahip olmadığından dolayı doğru sonuçlara ulaşamamaktadır. Teknolojiyi yakından takip ederek sürekli gelişen kadrosu ile birlikte en sağlıklı sonuçlar ve en kaliteli hizmeti uygun saç ekimi fiyatları ile amaç edinen Prof. Dr. Serdar ÖZTÜRK Ankara saç ekimi konusunda sizlere hizmet vermektedir. 

Kaynak : Saç Ekimi Fiyatları